55 задач расписаны

1.  Розрахувати ВВП за таких умов (млн. грн.): випуск = 920000, проміжне споживання = 560000, податок на додану вартість = 40000, інші продуктові податки = 8000, субсидії на продукти = 10000.

Випуск =920000                                       ВВП= (Випуск- Проміжне спожив)+(Под. на прод-                     
Проміжне споживання=560000              Субсидіїї)= (920000-560000)+(40000+8000-10000)=
ПДВ=40000                                               398000
Інші податки=8000
Субсидії=10000
ВВП-?                                                                                       Відповідь ВВП=398000

2.                     Розрахувати ВВП за таких умов (млн. грн.): прибуток = 50000, амортизація = 40000, зарплата = 200000, змішаний дохід = 6000, субсидії на виробництво та імпорт = 6200, податки на виробництво та імпорт = 30000.
Прибуток=50000                                   ВВП=Прибуток + З/П+Зм.Д+А+Податки-Субсидії=
Амортизація=40000                              50000+40000+200000+6000+30000-6200=319800
Зарплата=200000
Змішаний дохід=6000
Субсидіїї на виро і імпорт=6200
Подат на вироб і імпорт=30000
 

ВВП-?                                                     Відповідь ВВП=319800

3.         Обчислити валовий національний дохід країни за таких умов (млрд. грн.): ВВП = 380, первинні доходи резидентів за кордоном = 60; первинні доходи нерезидентів у даній країні = 65.
Y=380             GNI=Y+ Іо- Іс                   
Іо=60               GNI=380+60-65=375              
Іс=65
GNI-?              Відповідь GNI=375

4.         Розрахувати валовий національний наявний дохід країни за таких умов (млрд. грн.): ВВП = 420, поточні трансферти від інших країн = 6, поточні трансферти іншим країнам = 2, чисті первинні зовнішні доходи = – 5.
Y=420         GNDI=GNI+NTRf                  NTRf=TRfo-TRfc                   GNI=Y+NIf
TRfo=6        GNDI=415+4=419                 NTRf=6-2=4                            GNI=420-5=415
TRfc=2
NIf=-5
GNDI-?                         Відповідь GNDI=419

5.         Обчислити приріст реального ВВП у році t за таких умов: у році t-1 реальний ВВП становив 400 млрд. грн., у році t ВВП номінально збільшився до 420 млрд. грн., а ціни зросли на 10%.
Уr(t-1)=400        Yrt=Ynt/Pt                       ∆Yr=Yrt-Yr(t-1)
Ynt=420             Yrt=420/1,1=381,8           Yr=381,8-400=-18,2
P=10
 

Yr-?                   Відповідь ∆Yr=-18,2

6.         Обчислити номінальний ВВП у періоді t за таких умов: у періоді t-1 реальний ВВП = 400 млрд. грн., у періоді t реальний ВВП збільшився на 2%, а ціни – на 5%.
Yr(t-1)=400       ВВПн = (Yr(t-1)*1,02)*1,05                     
Yrt=2%           Ynt=(400*1,02)*1,05=428,4
Pt=5%
 ВВПн -?                         Відповідь Ynt=428,4

7.         Розрахувати згідно із законом Оукена розрив ВВП за таких умов: фактичне безробіття = 8%, фрикційне безробіття = 2%, структурне безробіття = 4%, коефіцієнт чутливості ВВП до циклічного безробіття = 3%.
U=8%            ∆y=(U-Un)                 Un=Uf+Uc
Uf=2%          ∆y=3*(8-6)=6                Un=2+4=6%
Uc=4%
=3%
∆y-?               Відповідь ∆y=6 %


8.         Розрахувати циклічне безробіття за таких умов: чисельність робочої сили = 24 млн. чол.; чисельність зайнятих = 13 млн. чол.; природне безробіття = 6%.
L=24                   Uциклічне=Рівень безробіття-Un          Рівень безробіття=Безробітні/L*100
Зайняті=13         Uциклічне=45,8-6=39,8                          Рівень безробіття=11/24*100=45,8
Un=6%
 

Uциклічне-?       Відповідь Uциклічне=39,8


9. Розрахувати природний рівень безробіття за таких умов: чисельність зайнятих = 20 млн. осіб, чисельність звільнених = 200 тис. осіб; безробітні = 1 млн. осіб; працевлаштовані = 200 тис. осіб.

Зайняті=20000                   Un=l / (l+v)               l=200/20000*100=1           v=200/1000*100=20
Звільнені=200                    Un=1/(1+20)=0,047
Безробітні=1000
Працевлаштовані=200
Un-?                                                        Відповідь Un=0,047                                                                                        

10. Розрахувати згідно із законом Оукена втрати реального ВВП внаслідок циклічного безробіття за таких умов: циклічне безробіття = 2%; фактичний номінальний ВВП = 400 млрд. грн.; індекс цін = 110%; коефіцієнт чутливості ВВП до циклічного безробіття = 2,5%.
Uциклічне=2%        Відставання= Uциклічне*              ВВПн=ВВПф/(100-в)*100
ВВП=400                 Відставання=2*2,5=5                         ВВПн=363,6/(100-5)*100=382,7
i=110%
=2,5%                       ВВПф=ВВП/і=400/110*100=363,6   ВВПв=ВВПн-ВВПф=382,7-363,6=19
Y-?                                 Відповідь ВВПв=19


11. Розрахувати потенційний ВВП за наступних умов: чисельність робочої сили = 24 млн. чол., кількість зайнятих = 14 млн. чол., фрикційне безробіття = 3%, структурне безробіття = 3%, номінальний ВВП = 420 млрд. грн., індекс цін дорівнює 120%, коефіцієнт чутливості ВВП до циклічного безробіття = 3%.
L=24                             Un=Uf+Uc                    u=U/L*100     
Зайнятих=14               
Un=3+3=6%                  u=10/24*100=41,7
UФрикційне=3%
UСтруктурне=3%        Y=Yn/P                       Yp=(Y*100)/(100-∆Y)=(350*100)/(100-107,1)=
Yn=420                          Y=420/1,2=350          
i=120%                          ∆Y=(41.7-6)*3=107,1
=3%
 

Yp-?


12.    Початковий приріст депозитів комерційного банку №1 складає 1000 грн., а його обов’язкові резерви збільшилися на 200 грн., cr = 0,25. На яку величину збільшилася грошова база і пропозиція грошей?
∆D=1000        ∆H=∆D*(cr+1)=1000*(0.25+1)=1250             Mm=(cr+1)/(cr+rr)=1.25/0.45=2.77
LR=200        ∆Ms=∆H*Mm=1250*2.77=3462,5                  rr=BR/D=200/1000=0,2
Cr=0.25                                                                                     BR=LR+ER; ER=0; BR=LR=200
 

H-?             Відповідь  H=1250      Ms=3462,5
Ms-?            

13.           Готівкові гроші = 35 млрд. грн., строкові депозити та валютні кошти = 40 млрд. грн., поточні рахунки = 20 млрд. грн., кошти клієнтів у довірчому управлінні та цінні папери власного боргу банків = 1,2 млрд. грн. Чому дорівнює агрегат М 2?
M2=35+20+40=95 млрд. грн.
14.           Грошовий агрегат M l = 53 млрд. грн., поточні рахунки = 20 млрд. грн., строкові депозити та валютні кошти = 42 млрд. грн. Чому дорівнює агрегат М 0?
M0=53-20=33
15.           Депозити комерційного банку № 1 збільшилися на 1000 грн., rr = 0,2, cr = 0,25. На яку суму може надати позику банк №2?
∆D=1000        ∆L= ∆D-∆BR                    ∆BR=rr*∆D    
rr=0.2              ∆L= 1000-200=800           BR=0.2*1000=200
cr=0.25
∆L-?               Відповідь ∆L=800

16.           MDt-1 = 60 млрд. грн., it-1 = 16%, k = 0,8; h = 0,25. У періоді t дохід збільшився на 60 млрд. грн., а процентна ставка зменшилась до 15%. Чому дорівнює грошовий попит у періоді t ?
MDt-1 = 60            MDt =k*Y-h*i=0.8*y-0.25*0.15
it-1 = 16%          60=0.8*y-0.25*0.15; Y(t-1)=75,046млрд; Yt=60+60=120
k = 0,8                  MDt    =0.8*120-0.25*0.15=92,25
h = 0,25
it=15
трикут У=60
 

MDt-?                    Відповідь MDt =92,25

17.           Резервна норма = 0,15; коефіцієнт готівки = 0,25. На яку величину центральний банк повинен збільшити грошову базу, щоб грошова пропозиція зросла на 312,5 млн. грн.?
rr=0.15           Mm=1.25/(0.15+0.25)=3,125
cr=0.25          H=Ms/Mm=312.5/3,125=100
Ms=312.5
H-?                  Відповідь ∆H=100
18.           Попит і пропозиція на грошовому ринку дорівнюють відповідно 126 і 100 млрд. грн.; rr = 0,2; cr = 0,3. На яку величину потрібно збільшити грошову базу, щоб урівноважити грошовий ринок без зміни процентної ставки?
Ms=100           ∆M=Md-Ms=126-100=26                    Mm=1.3/(0.2+0.3)=2.6
Md=126          ∆H=∆M/Mm=26/2.6=10
rr=0.2
cr=0.3
H-?                 Відповідь ∆H=10
19. У періоді t-1 ВВП = 400 млрд. грн. В періоді t реальний ВВП збільшиться на 8%, темп інфляції становитиме 5%, швидкість обертання грошей = 4. Розрахуйте, яким буде попит на гроші в періоді t.
Yt-1=400      Md=1/V*P*Y=1/4*432=108
Yt=432       Yt=400*1,08=432
V=4
Тем інф=5%

Md-?           Відповідь Md=108

20.                   Розрахувати темп інфляції у періоді t за таких умов: номінальний ВВП у періоді t-1 = 500 млрд. грн.; у періоді t = 540 млрд. грн.; реальний ВВП у періоді t-1 = 450 млрд. грн.; у періоді t = 450 млрд. грн.
Ynt-1=500      Пttt-1t-1*100; Pt=540/500*100=108%
Ynt=540         Рt-1=450/450*100=100;
Yrt-1=450       Пt=108-100/100*100=8
Yrt=450
Пt-?                 Відповідь Пt=8



  

21.  У періоді t-1 кінцеве споживання = 240 млрд. грн., валове нагромадження = 60 млрд. грн., чистий експорт = 8 млрд. грн. У періоді t кінцеве споживання реально зросло на 22%, валове нагромадження − на 14%, чистий експорт скоротився на 7%, а ціни зросли на 11%. Обчислити номінальний ВВП в періоді t.
Кінцеве споживання=292,8      Y= Кінцеве споживання+ Валове нагромадження+ Чистий експорт
Валове нагромадження=68,4    Y=292.8+68.4+7.44=368.64
Чистий експорт=7,44                 Yn=P*Yr=1.11*368.64=409.19
P=11%
Yn-?                                                              Відповідь Yn=409.19

22. У періоді t-1 приватне споживання = 200 млрд. грн., державне споживання = 20 млрд. грн., приватні інвестиції = 80 млрд. грн., державні інвестиції = 2 млрд. грн., витрати на відновлення зношеного капіталу = 60 млрд. грн., чисті первинні зовнішні доходи = - 4 млрд. грн., експорт = 25 млрд. грн., імпорт = 24 млрд. грн.. У періоді t індекс зростання реального ВВП становив = 1,09, темп інфляції = 11%. Обчислити приріст номінального ВВП у періоді t.
C=200              G=Ig+Cg=2+20=22                  Y=C+I+G=220+82+22=324
Cg=20              NX=EX-IM=25-24=1              Yn(t-1)=C+I+G+NX=324+1=325
I=80                 Iyrt=Yrt/Yr(t-1)
Ig=2                 Yrt=Yn(t-1)*Iyrt
A=60
EX=25
IM=24
Iyt=1.09
П=11%
NIf= -4
Yn-?

23.У періоді t-1 випуск = 850 млрд. грн., проміжне споживання = 500 млрд. грн., продуктові податки за мінусом субсидій = 40 млрд. грн.. У періоді t випуск збільшився на 8%, проміжне споживання зросло на 6%, продуктові податки за мінусом субсидій збільшились на 7%, а ціни зросли на 8%. Обчислити приріст номінального ВВП в періоді t.
Випуск=918                                       Y= Випуск- Проміжне споживання+ Прод. Податки - субсидії
Проміжне споживання=530            Y=918-530+42,8=430,8
Прод. Податки - субсидії=42,4        Yn=P*Yr=1,08*430,8=465,26
P=8%
Yn-?                                                                 Відповідь Yn=465,26


24.Маємо умови: ВВП у періоді t-1 = 400 млрд. грн., у періоді t = 460 млрд. грн., приватне споживання у періоді t-1 = 200 млрд. грн., у періоді t = 256 млрд. грн. Обчислити граничну схильність до споживання в приватній закритій економіці у періоді t.
Y(t-1)=400                                                                          с=∆С/∆Y=4/60=0,0666660,07
Yt=460                                        ∆С=204-200=4          ∆Y=460-400=60
C(t-1)=200
Ct=460-256 = 204
 

c-?                          Відповідь с=0,07

25.У періоді t дохід збільшився на 20 млрд. грн., автономне споживання – на 5 млрд. грн., с = 0,6. Обчислити приріст споживання у періоді t згідно з кейнсіанською функцією споживання.
c’=5            C=c’+c*DI
c=0.6          C=5+0.6*20=17
DI=20
C-?                Відповідь  ∆C=17
26.Маємо умови: у періоді t-1 ВВП = 450 млрд. грн., заощадження = 90 млрд. грн.; періоді t ВВП = 480 млрд. грн., заощадження = 100 млрд. грн. Розрахувати в періоді t:
а) середню схильність до споживання та заощадження;
б) граничну схильність до споживання та заощадження.

Y(t-1)=450     s’=S/Y                    c’=C/Y                    s=S/Y           c=C/Y
S(t-1)=90        s’=100/480=0.21   c’=s’-1=0.79           s=10/30=0.33    c=1-0.33=0.67
Yt=480
St=100
s’ c’-?
s c-?

27.У періоді t-1 реальна процентна ставка r = 10%. У періоді t вона зменшиться до 8%, автономні інвестиції не зміняться. Обчислити приріст інвестицій у періоді t згідно з простою інвестиційною функцією, якщо b = 40.
r(t-1)=10%    I=I’-b*r
rt=8%              I(t-1)=40*0.1=4
I’=const           It=40*0.8=32
b=40                I=It-I(t-1)=32-4=28
I-?              Відповідь I=28

28.Фактичне безробіття = природному, номінальний ВВП збільшився від 400 до 440 млрд. грн., номінальна процентна ставка = 12%. Обчислити реальну процентну ставку.
Yn(t-1)=400
Ynt=440            r=i-П=12-10=2%                                                               П=P-100%
u=un                  P= Ynt/ Yn(t-1)*100=440/400*100=110                         П=110-100=10
i=12%
r-?                      Відповідь  r=2%






29.Загальні вкладення в інвестиційний проект з трирічним циклом життя складають 1140 тис. грн., в тому числі в першому році інвестиції дорівнюють  440 тис. грн., у другому – 400 тис. грн., у третьому – 300 тис. грн. Виручка від реалізації продукції в першому році дорівнює 0 тис. грн., у другому = 642 тис. грн., у третьому = 965,5 тис. грн. Визначте чисту дисконтовану вартість інвестиційного проекту, якщо ставка дисконту складає 10 %.
С1=440          NPV=(Qt-Ct)/(1+R)’=((0-440)/ (1+0,1)+(642-400)/(1+0,1)^2+
                             + (965.5-300))/(1+10)^3=-400+200+500  =300
С2=400
С3=300
Q1=0
Q2=642
Q3=965.5
R=10%
NPV-?                     Відповідь  NPV=300
30.  Номінальна процентна ставка = 14%, темп інфляції = 3%. За цих умов економіка пропонує чотири інвестиційні проекти, які різняться вартістю та нормою прибутку: 1) 100 тис. грн., 20%; 2) 200 тис. грн., 15%; 3) 300 тис. грн.,12% ; 4) 400 тис. грн., 10%. Обчислити:
а) інвестиційний попит у періоді t-1;
б) приріст інвестиційного попиту після зниження в періоді t номінальної процентної ставки до 10%, а інфляції – до 3%.
i(t-1)=14%
П(t-1)=3%
it=10%
Пt=3%

31.                   Маємо умови: Yt-1 = 410 млрд. грн., Yt = 430 млрд. грн., коефіцієнт акселерації = 0,8, відновлювальні інвестиції (амортизація) = 80 млрд. грн. Обчислити попит на інвестиції в періоді t згідно з моделлю простого акселератора.
Yt-1 = 410        I= Лямда*(Yt-T(t-1))+d*Kt=0.8*(430-410)+80=96
Yt = 430
d=80
Лямда=0,8
I-?                                        Відповідь I=96

32.                   Розрахувати простий мультиплікатор витрат за умов, що наявний дохід збільшився на 20 млрд. грн., а споживання – на 12 млрд. грн.
Розв’язок:
Простий мультиплікатор витрат можна розрахувати як величину, що є обернено залежною від граничної схильності до заощадження:
m = 1/MPS
де, MPS – гранична схильність до заощаджень.
В нашому випадку гранична схильність до заощаджень складає:
MPS = ∆S/∆Y = 8/20 = 0,4
Виходячи з цього, простий мультиплікатор витрат буде складати:
m = 1/MPS = 1/0,4 = 2,5
Відповідь: 2,5

33. В умовах економічної рівноваги реальний ВВП = 400 млрд. грн., а номінальний ВВП = 420 млрд. грн., потенційний ВВП = 432 млрд. грн., с = 0,75. Розрахувати інфляційний розрив.
Yr=400        E’i=(Yp*(P-1))/Me=
                        =(432*(1,05 - 1)/4=5, 4                                  Me=1/s=1/0.25=4
Yn=420        P=Yn/Yr=420/400=1,05
Yp=432
c=0.75
E’i-?              Відповідь E’i=5,4
34.        За умов економічної рівноваги реальний ВВП = 400 млрд. грн., потенційний ВВП = 420 млрд. грн., s = 0,25. Розрахувати рецесійний розрив на без інфляційній основі.
Yr=400    Me=1/s=1/0.25=4             E’r=(Yp-Y)/Me=20/4=5
Yp=420
s=0.25
E’r-?        Відповідь E’r=5

35. За умов рівноважної приватної економіки закритого типу споживання = 160 млрд. грн., заощадження = 50 млрд. грн., незаплановані інвестиції = – 6 млрд. грн. Чому дорівнює рівноважний ВВП?
C=160          S=I+I’         I=S-I’=50-(-6)=56          Y=C+I
S=50                                                                        Y=160+56=216
I’=-6
Y-?               Відповідь Y=216










36.                   Yt-1 = 320 млрд.грн., с = 0,5.У періоді t приріст інвестицій становить 2,4 млрд. грн., а зростання рівня цін складає 3%. Розрахувати номінальний ВВП в періоді t.
Yt-1 = 320         Yn=Yrt*P=324.8*1.03=334.54         I=∆E’-àY=Me*∆E’=2*2.4=4.8
с = 0,5              P=(P+100)/100=1.03                                Yrt=Yr(t-1)+ ∆Y=320+4.8=324.8
I=2.4                  ∆P=Yp*(P-1);                                               Me=1/s=1/0.5=2
P=3%                 Yn=100*1.03=103                                       Yp=P/(P-1)=3/0.03=100
Ynt-?                   Відповідь Ynt=334.54

37.                   Маємо умови: ΔY = 6%, ΔK = 10%, ΔL = 2%, (1-a) = 72%. Обчислити залишок Солоу.
ΔY = 6%              A/A= ∆Y/Y-лямда*∆K/K-(1-лямда)* ∆L/L=1.06-0.28*1.1-0.72*1.02=
ΔK = 10%       =1.06-0.308-0.7344=0.0716 або 7,16%
ΔL = 2%
(1-a) = 72%
A/A-?                  Відповідь A/A=7,16%

38. Маємо умови: Y = 400 млрд. грн., L = 25 млн. чол., d = 0,08, K = 900 млрд. грн. Обчислити норму заощаджень, за якої забезпечується стійка капіталоозброєність.
Y = 400             k=K/L=900/25=36            k=0
L = 25               y=Y/L=400/25=16             s*y=d*k-às’=(d*k)/y=(0.08*36)/16=0.18
d = 0,08            
K = 900
s-?                    Відповідь s=0.18
 

39.                   Маємо умови: Y = 400 млрд. грн., L = 25 млн. чол., d = 0,13, s = 0,15, n = 0,02. Обчислити капіталоозброєність, за якої забезпечується гранична величина інвестицій
Y = 400     При критичній величині інвестицій Δk = 0, тобто    
L = 25        Dk s¢´ у (d n´ k 0.

d = 0,13      s¢´ (n)´ k,                       y=Y/L=400/25=16
s = 0,15      k=(s*y)/(d+n)=(0.15*16)/(0.13+0.02)=2.4/0.15=16
n = 0,02
k-?              Відповідь k=16

40.                   Припустимо, що економіка перебуває у стійкому стані і зростає з темпом 5,1% на рік. При цьому темп зростання капіталу = 4,4 %, темп зростання населення = 1,3 %; частка капіталу у виробленому продукті = 0,41. Обчисліть темп зростання сукупної продуктивності факторів.
A/A= ∆Y/Y-лямда*∆K/K-(1-лямда)* ∆L/L=0,051 – 0,41*0,044- (1-0,41)* 0,013 = 2,5 %
41.                   У змішаній рівноважній економіці маємо умови: G = 35 млрд. грн., Т = 38 млрд. грн., І = 50 млрд. грн. Обчислити приватні заощадження.
G = 35    S=Y-T-C   S+T=I+Gà S=I+G-T; S=50+35-38=47
Т = 38
І = 50
S-?          Відповідь S=47

42.                   У змішаній рівноважній економіці маємо умови: Y = 380 млрд. грн.,   = 12 млрд. грн., s = 0,25, Т = 40 млрд. грн. Обчислити приватні заощадження.
Y = 380     C=+c*(Y-T); C=12+0.75*(380-40)=12+255=267
 = 12      S=Y-T-C   S=380-40-267=73
s = 0,25
Т = 40
S-?            Відповідь S=73

43.                   У змішаній рівноважній економіці маємо умови: приватні заощадження = 50 млрд. грн., чисті податки = 40 млрд. грн., державне споживання = 38 млрд. грн. Обчислити національні заощадження.
S=50       Sg=T-Cg; Sg=40-38=2
T=40       Sn=S+Sg; Sn=50+2=52
Cg=38
Sn-?        Відповідь Sg=52

44.                   Маємо умови: АТ = 120 млрд. грн., TR = 80 млрд. грн., G = 42 млрд. грн., Ig = 4 млрд. грн. Обчислити державні заощадження.
АТ = 120    Sg=T-Cg;    T=AT-TR=120-80=40
G = 42         G=Ig+Cg;   Cg=G-Ig=42-4=38
TR = 80       Sg=40-38=2
Ig = 4
Sg-?             Відповідь Sg=2

45.                   Маємо умови: t = 0,2; c = 0,8. Уряд зменшив чисті податки на 2,4 млрд. грн. Чому дорівнює приріст реального ВВП?
t=0.2       Y=-T*c*Me;     Me=1/(s+c*t) =2,77
c=0.8      Y=2.4*0.8*2,77=5,32
T=2.4
Yr-?         Відповідь Y=5,32

46.                   ВВП збільшився на 20 млрд. грн., автоматичні чисті податки – на 5 млрд. грн., s = 0,2. Чому дорівнює мультиплікатор витрат у змішаній закритій економіці?
Y=20     Me=1/(s+c+t)
T=5        t=T/Y=5/20=0.25
s=0.2        Me=1/=2,5
Me-?        Відповідь Me=2,5

47.                   Маємо умови: t = 0,2; с = 0,75. Уряд збільшив державні закупівлі на 2,5 млрд. грн. Обчислити приріст реального ВВП.
t = 0,2      Y=∆G*Me             Me=2,5
с = 0,75    Y=2.5*2,5=6,25
G=2.5
Y-?           Відповідь  ∆Y=6,25


48.                   Маємо умови: с = 0,75; t = 0,2. Уряд збільшив чисті податки на 4 млрд. грн. На скільки потрібно збільшити державні закупівлі, щоб забезпечити незмінність обсягів ВВП?
с = 0,75    Y=T/t=4/0.2=20       Me=2,5
t = 0,2       Y=∆G*Meà  ∆G= ∆Y/Me= 20/2,5 =8          
T=4
G-?            Відповідь  ∆G=8

49.                   В умовах неповної зайнятості державні закупівлі збільшилися на 2,6 млрд. грн., а чисті податки – на 3,4 млрд. грн., с = 0,8; t = 0,25. Обчислити приріст реального ВВП.
G=2.6      Me=1/(0.2+0.8*0.25)=2.5
T=3.4       ∆Y=∆G*Me-∆T*Mt=2.6*2.5-3.4*2=6.5-6.8=-0.3
c=0.8         
t=0.25
Y-?           Відповідь  ∆Y= -0.3

50.                   Маємо умови: с = 0,8; t = 0,2. Унаслідок зменшення державних закупівель скорочення реального ВВП становило 8 млрд. грн. На яку величину зменшилися державні закупівлі?
с = 0,8     G= ∆Y/Me           Me= 1/(0.2+0.8*0.2)=2.77
t = 0,2      G= -8/2.77= -2.88
Y=-8
G-?           Відповідь  ∆G= -2.88


51.                   Маємо умови: с = 0,8; t = 0,25. Уряд передбачає збільшити реальний ВВП на 25 млрд. грн.. На яку величину він має зменшити чисті податки, щоб досягти поставленої мети?
с = 0,8       Y= - Td*c*Me;     Me=1/(0.2+0.8*0.25)=2.5
t = 0,25      -Td=Y/(c*Me) = 25/(0.8*2.5)=12.5
Y= 25         T=Td+Ta;          Ta=t*Y=0.25*25= 6.25
T-?              T= -12.5+6.25= -6.25
                  Відповідь T = -6.25

52.                   В умовах повної зайнятості приватні інвестиції скоротяться на 500 млн. грн., с = 0,75, t = 0,2. Чому дорівнює ефект гальмування спадної динаміки реального ВВП, викликаний автоматичними стабілізаторами?
I= -500     Y = ∆*= -500 * (4-2.5)=750
с = 0,75
t = 0,2     
Y-?              Відповідь   ∆Y = 750

53.                   Ціна одиниці товару в Україні = 2250 грн., а в США – 500 дол., номінальний курс гривні = 0,2 дол. США за 1 грн. Чому дорівнює реальний  курс гривні?
Pd=2250    є = = 450/500=0,9
Pf=500
e=0.2
є - ?           Відповідь є = 0,9

54.                   Маємо умови: с = 0,75, t = 0,2,  im = 0,15. Експорт збільшився на 600 млн. грн., а імпорт – на 500 млн. грн. Чому дорівнює приріст ВВП?
с = 0,75        Y= 3333.33/0.8 = 4166.66
t = 0,2
im = 0,15
EX = 600
IM = 500
Y-?                Відповідь ∆Y=4166.66

55.                   Сальдо СА = 7200 млн. грн., сальдо KА = - 6600 млн. грн., сальдо статті «Помилки та упущення» = - 750 млн. грн. На скільки має змінитись сальдо статті “Резервні активи”, щоб урівноважити платіжний баланс?
CA = 7200      BP = CA+KA+EO = 7200-6600-750= -150
KA = -6600    BP = BPa+RES = 0
EO = -750       BPa = - Res
RES-?             RES = 150
                        Відповідь RES = 150

56.                   Маємо умови (млрд. грн.): Y = 400, C = 200, T = 120, I = 60, BS = – 10. Чому дорівнює чистий експорт у рівноважній економіці?
Y = 400          NX = EX – IM            t= T/Y=120/400= 0.3            
C = 200          BS = Y*t – G;  G = Y*t – BS =
                      = 400*0.3 + 10= 130
T = 120           NX = Y – (C+I+G) = 400 – (200+60+130) = 10
 I = 60
 BS = – 10
NX - ?            Відповідь NX = 10

1 комментарий:

  1. Добрый день! В задачах 52-54 не видно формул, одни квадраты, где можно посмотреть?

    ОтветитьУдалить